KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12555181
*
nr 1255 5181
Elis Barkstedt
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fåglar. Signerad, daterad -17. Olja på duk, 70x100
Kondition: lagad
Elis Barkstedt, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 19:07:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 16:35:55
1
150 kr
20/5 18:58:47
2
150 kr
20/5 18:58:47
1
150 kr (Budbetjänt)
20/5 19:02:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Elis Barkstedt
Elis Barkstedt, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960.
Läs mer om Elis Barkstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv elis barkstedt fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Elis Barkstedt
Kondition: lagad
Elis Barkstedt, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Elis Barkstedt
nr 1255 5181
Elis Barkstedt
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fåglar. Signerad, daterad -17. Olja på duk, 70x100
Kondition: lagad
Elis Barkstedt, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/5 16:35:55 | 1 | 150 kr |
| 20/5 18:58:47 | 2 | 150 kr |
| 20/5 18:58:47 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 20/5 19:02:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Elis Barkstedt
Elis Barkstedt, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960.Läs mer om Elis Barkstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv elis barkstedt fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



